Зал Бундестагу під час голосування щодо Taurus для України

Бундестаг відмовив Україні в Taurus і заблокував розширення допомоги

Німецький парламент відхилив резолюцію про негайну передачу крилатих ракет Taurus Україні та збільшення військової підтримки. За документ проголосували лише 79 депутатів, 510 — проти, один утримався.

Що пропонувала резолюція

Ініціатор — депутат від «Зелених» Робін Вагенер — закликав передати максимальну кількість Taurus, наростити виробництво ракет Patriot PAC-2 у Німеччині, посилити українську ППО, надати додаткову допомогу енергетиці та посилити санкції проти російського «тіньового флоту». Резолюція також передбачала розширення можливостей ЗСУ для ударів по військових об’єктах у глибині Росії.

Фракції урядової коаліції ХДС/ХСС і СДПН не підтримали документ, наголосивши, що рішення щодо Taurus має ухвалюватися в межах загальної стратегії уряду. Соціал-демократи додали, що комплексна допомога Україні вже передбачена в проєкті бюджету на 2027 рік.

Представники «Альтернативи для Німеччини» закликали припинити підтримку Києва, а депутат СДПН Ральф Штегнер розкритикував таку позицію як неприйнятне зрівнювання агресора і жертви. Прем’єр Саксонії Міхаель Кречмер також висловив невдоволення системою виплат українським біженцям у Німеччині.

More From Author

Гора Ігрець: стрімка вершина Карпат з панорамою Чорногори та автентичною полониною

Російський аташе за ґратами на тлі прапора РФ під час розслідування шпигунства

Італія висилає російських аташе за шпигунство

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *